Viljams Šekspīrs
RIČARDS III
Traģēdija 2 cēlienos
No angļu valodas tulkojis Jānis Elsbergs
Pirmizrāde 2014.gada 16.maijā
Karaļu krāsa izsenis ir bijusi tumšsarkanais purpurs. Asinskrāsa. Šekspīra Ričards III ir sātans cilvēka izskatā, negantākais varmāka zemes virsū, kura asiņainais ceļš uz troni vijas caur noziegumiem, meliem, viltu, arvien jaunām ļaunprātībām un slepkavībām. Katrs nākamais noziegums viņa cīņā ir briesmīgāks par iepriekšējo. Karaļa slepkava, sava brāļa slepkava, savas sievas un draugu, savu sabiedroto slepkava – Ričards savā ceļā atstāj vien līķus un asiņu straumes. Viņš upurē visus savus līdzgaitniekus. Un tomēr mēs nevaram neapbrīnot šo titānisko antivaroni, kuram nav svēts ne cilvēku, ne dievu likums. Kas mūs intriģē šajā tirānā, kurš uzskata sevi par pārcilvēku, kam ir tiesības lemt par citu cilvēku likteņiem?
„Visu par neko” – tāds ir Ričarda III moto. Kā dēmonu apsēsts viņš iet savu ceļu. Bet liela uguns pati sevi dzēš... Nekas sliktāks gluži vienkārši vairs nevar notikt – ir jānāk kādam cerības staram.
Lomās: Artūrs Skrastiņš (Ričards III), Gints Andžāns (Dorsets), Indra Briķe (Margarita), Artūrs Dīcis (Keitsbijs), Olga Dreģe (Hercogiene), Dainis Grūbe (Princis), Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Anna), Aivars Siliņš (Riverzs), Mārtiņš Počs (Ričmonds), Artis Robežnieks (Edvards IV), Aldis Siliņš (Heistings), Lauris Subatnieks (Stenlijs), Vita Vārpiņa (Elizabete), Juris Žagars (Bekingems), Juris Strenga (Grejs)
Režisors – Viesturs Meikšāns
Scenogrāfs – Reinis Suhanovs
Kostīmu māksliniece – Ieva Veita
Komponists – Jānis Holšteins (Goran Gora)
Video mākslinieks – Miks Meirāns
Gaismu mākslinieks – Jevgeņijs Vinogradovs (Krievija)
Dailes teātris
www.dailesteatris.lv
Brīvības iela 75, LV-1001, Rīga, Latvija
Tel. 67270463

Пользуйся "Семейной картой 3+" и получай скидки!
