Детский садик Маминого клуба для малышей от 1.5 до 3 лет

В тихом центре, на улице Виландес, Мамин клуб открыл клуб присмотра за малышами от полутора до трёх лет. Мы зовём его нашим Маленьким детским садиком!

Физиотерапевт Маминого клуба Клаудия Хэла разработала концепцию ухода за детками, основанную на методе Пиклер: мотивировать малышей самостоятельно заниматься и развиваться естественно.  Дети свободно играют в специально обустроенной среде, где каждый предмет продуман. Занимаясь по методу Пиклера, дети получают навыки самоорганизации и общения, которые позже пригодятся им и в садике, и конечно, в жизни.

 Почему метод Пиклера наиболее предпочтителен для малышей?

Для маленьких детей крайне важно находиться в благоустроенной для развития среде, находить игрушки и предметы, соответствующие возрасту и этапам развития. Это возраст, когда дети пока не нуждаются в многолюдных компаниях, поэтому в наших группах не более 12 деток. 

Каков распорядок дня в группе присмотра Маминого клуба? Каковы главные отличия от других садиков?

Мы придаём большое внимание уходу - ведь наши детки совсем малыши, а это значит, каждый из них нуждается в индивидуальном внимании. 

Индивидуальное внимание и правильный уход даёт ребёнку психоэмоциональный контакт - малыш заряжается от родителей, и наполняется их вниманием перед тем, как идёт в садик. Доктор Эмми Пиклер доказала, что этот момент для детей крайне важен, он даёт им уверенность в себе и окружающей обстановке. После утреннего общения - время для игр, завтрак, снова игры, затем прогулка, обед, дневной сон - и возвращение домой.

Дети находятся в группе с 8.00 до 14.00 или 17.00.

Существенное различие от обычных садиков - особенный подход к каждому. Дети не должны все разом садиться на горшок, кушать, что положат на тарелку или играть в то, что предложил воспитатель. Малыш сам выбирает, какую еду из предложенного взять, пробует сам одеваться - этот навык самостоятельного принятия решений, преодоление трудностей помогает крохе постичь устройство мира, принципы действия.

Много времени для свободных занятий в среде, специально обустроенной для самостоятельных действий. Конечно, всё это в определённых пределах: есть порядок, привычный ход событий и даже некоторые запреты. Всё это способствует индивидуалньому развитию и понимнию мира.

 

Kādi ir ieguvumi bērnu attīstībai?

Galvenais ieguvums - bērns var attīstīties pēc sava iekšējā plāna un spējām - un tas bērnam šajā vecumā ir ļoti svarīgi. Otrs ieguvums – bērns var viņam piemērotā vidē brīvi spēlēties un caur to mācīties un attīstīties. Bērna paša izvēlētas aktivitātes un radošums dod vislabākos rezultātus viņa attīstībā.

Māmiņu Klubā ir pieejams speciāls inventārs, ar kura palīdzību bērni var aktīvi kustēties, jo šajā vecumā bērni ir ļoti kustīgi!

Darbojoties ar dažādām formām, dažāda veida materiāliem un krāsām, bērns no pirmās dienas mācās pasaules uztveri, attīsta iztēli, emocijas, domāšanu, izprot, kas ir daudz, kas ir maz. Bērns šajā vecumā kaut ko dara pāris minūtes vienā vietā, tad izkustas, kāpelē, pieiet vai sameklē citu vietu un padara kaut ko citu vai līdzīgu vai to pašu, tikai ar citiem priekšmetiem.. Tas ir dabisks veids, kā viņš dzīvojas.

Katrs bērns tiek vērots, pierakstīti un nofotogrāfēti viņa sasniegumi, -  ko viņš dara – vai liek mašīnas rindā, vai ber pupas bļodā. Vienreiz mēnesī vecāki tiek informēti par piefiksēto, jo tie ir tie svarīgie darbi, kas parāda, ko bērnam patīk darīt un kas viņam padodas. Tādējādi arī mēs redzam, ko viņam piedāvāt papildus, lai vidē, kas viņam patīk, palīdzētu iepazīt vēl ko jaunu. 

 

Inventārs un rotaļāšanās

Grupiņa iekārtota ar speciālu inventāru, kāds ieteikts pēc Piklera metodes. Piemēram, pie galda, kur bērni ēd, krēsliņiem nav atzveltnītes, lai bērns neatgāžas, bet gan stingri turas ar pēdiņām pie zemes. Bieži vien bērniem krēsliņi mēdz būt par augstu un tad viņi līdzsvaru notur, atgāžoties atzveltnītē, bet tad viņiem ir grūtāk paēst. Sēžot uz šādiem krēsliņiem, viņiem ir līdzsvara sajūta un vieglāk arī paēst.

Rotaļāšanās telpā ir gan dažāds inventārs, gan mantas – bļodas, karotes, pupiņas, kastaņi, zīles, koka klucīši, virtuvīte, lelles, mašīnas, bumbas, visādas lietas, ar ko bērni spēlējas – krāj, pārnēsā, liek lielās bļodās.

 

Ēdienreizes

Brokastīs tiek pasniegta garda un veselīga putriņa, bet pusdienās maltītes no gaļas, zivtiņas ar dārzeņiem.

Gulēšana

Bērni guļ Montesori gultiņās - uz matracīšiem, bet ja bērns negribēs gulēt, neviens to nespiedīs darīt, varēs atpūsties citādākā veidā. Arī rotaļu telpā ir atpūtas stūrītis, kur var pa vidu spēlēm atpūsties, mierīgi paskatīties grāmatiņu vai pat nedarīt neko.

Attiecībā uz tualeti neesam paredzējuši izmantot mazos podiņus, bet gan ļaut bērnam iet uz lielā podiņa, kur ir pakāpiens, lai vieglāk uzkāpt un izmantot paliknīti ērtākai sēdēšanai. Mazajos podiņos bērnam sanāk sēdēt nedabiskā pozā, līdz ar to viņam ir grūtāk nokārtot pamatvajadzības. Bērns droši uz grupiņu var nākt ar autiņbiksītēm, jo uzskatām, ka vislabāk podiņmācību sākt no diviem gadiem, nevis pusotra gada.

Māmiņu kluba bērnu pieskatīšanas grupiņa from Māmiņu Klubs on Vimeo.

 

Grupiņa Māmiņu Klubā iekārtota atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, izietas visas nepieciešamās pārbaudes.

 

Kāda ir maksa par šādu pieskatīšanas grupiņu un vai bērns apmeklēgrupu katru dienu vai bērniņu var pieteikt uz atsevišķām dienām? 

350 eur/mēnesī + ēdināšana 3.50 eur/dienā (brokastis, pusdienas) (ja grupu apmeklē no plkst. 8.00-14.30)

450 eur/mēnesī + ēdināšana 4.00 eur/dienā (brokastis, pusdienas, launags) (ja grupu apmeklē no plkst. 8.00-17.00)

Rīgā deklarētiem bērniņiem, kas ir pieteikti pašvaldības bērnudārzā Rīgā- līdzfinansējums 129.99 eur/mēnesī.

Brokastis, pusdienas un launagu nodrošinās  Laba Virtuve

Pirmā diena - BEZMAKSAS!

Ja jums rodas papildus jautājumi, rakstiet: sandra.livmane@maminuklubs.lv

Grupiņā uzņemam arī bērnus ar īpašām vajadzībām!

Pieskatīšanas grupiņa atrodas Māmiņu kluba telpās, jaunajā centrā, jaunās telpās, skaistā vietā Vīlandes ielā  6!

Tālrunis uzziņām: 67350750, mob.tālr: 29730785.